Na rynku komputerowym możemy spotkać się często z programami freeware, czyli oprogramowaniem bezpłatnym, ale podlegającym licencji producenta. Na czym to polega ? Mianowicie, programu możemy bez problemu bezpłatnie używać, możemy go kopiować i przekazywać innym użytkownikom komputera, ale nie możemy czerpać z niego żadnych korzyści, czy to materialnych, czy finansowych czy innych. Dlaczego w takim razie piractwo jeszcze ma sens. Sytuacja z roku na rok się poprawia, ceny gier spadaj, producenci dostrzegli to że dużo łatwiej i więcej zarobią przy obniżce ceny i porządnym ?pakiecie upominkowym? dla gracza, niż na wysokich cenach i małym zbyciu. Niektóre gry jednak są nadal dość drogie. Do najdroższych produktów należą chyba pogramy wydane przez EA Games, gdzie każdy z nich nie spada poniżej 100 zł. Czy sytuacja się poprawi na przełomie najbliższych lat ? Myślę że nadchodzą ciężkie czasy dla ludzi zarabiających na piractwie.
Kategoria: Systemowe
System: MS Windows XP/Vista
Wielkość: 6 553 kB
Licencja: bezpłatna (freeware)
Pobierano 672 razy
Wersja Archiwalna + pozostałe wersje programu
Windows SteadyState
RegSeeker to aplikacja stworzona z myślą o użytkownikach systemu operacyjnego Windows. Program RegSeeker umożliwia zarządzaniem rejestrem systemu poprzez usuwanie niepotrzebnych wpisów, modyfikację programów w auto starcie, usuwanie historii z przeglądarek internetowych oraz historii otwieranych plików oraz posiada wiele innych funkcji.
Jest to jeden z programów, który umożliwia wykonywanie różnych testów. Służy między innymi do monitorowania temperatury płyty głównej, dysków twardych, procesora i karty graficznej.
AutoRuns - dzięki programowi możemy ustawić, które programy mają być uruchamiane wraz ze startem naszego systemu operacyjnego. Aplikacja nie jest trudna w obsłudze.
Wise Disk Cleaner to narzędzie komputerowe mające na celu znajdowanie dodatkowego miejsca na dysku twardym poprzez kasowanie niepotrzebnych plików, które nie są używane. Program jest przydatny szczególnie dla użytkowników, którzy posiadają małe dyski, na których każdy megabajt ma znaczenia, dla użytkowników z dyskami po kilkaset gigabajtów program ten traci znaczenie.
Licencja programu bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/NT/2000/XP
Licencja programu testowa (trial). Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP/Vista/2003/2008/7
W systemie operacyjnym Windows jest wiele aplikacji, na które nie mamy żadnego wpływu jeśli nie posiadamy wiedzy programistycznej. Fresh UI zmienia to i pozwala nam na zmianę wielu komponentów systemu według naszego uznania. Na uwagę zasługuje fakt, że aplikacja może zapisać stan przed zmianami i jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli to wtedy może go przywrócić.