Pidgin - jest to komunikator internetowy, który umożliwia na komunikowanie się naraz z takimi komunikatorami jak: AOL Instant Messenger (przez protokoły OSCAR lub TOC), Gadu-Gadu, ICQ (przez protokół OSCAR), Internet Relay Chat, Jabber (XMPP), Google Talk, MSN , Messenger, Novell GroupWise, OpenNAP, Yahoo! Messenger, Zephyr, SILC, tlen.pl (gaim2 beta). Trochę tego jest, a co ważne obsługuje nasze Gadu-Gadu. 
				
	
					
					 Kategoria: Komunikatory internetowe 
					
					 System:  MS Windows 95/98/Me/2000/XP/Vista 
					
					 Wielkość:  12 708 kB 
					
					 Licencja:  bezpłatna (freeware) 
					
					 Pobierano 3343 razy
					
				 Wersja Archiwalna + pozostałe wersje programu 
Pidgin
					
	
	
	
	
					
	
		
		
	
	
  
       
      
     
		
			
		
	Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7
Konnekt to komunikator internetowy o niesamowitych możliwościach. Jego ogromne możliwości są spowodowane mnóstwem wtyczek do niego oraz możliwością tworzenia samodzielnych. Niestety mimo iż powstają nowe wtyczki do komunikatora to sam program nie jest już rozwijany, co praktycznie go całkowicie skreśla.
Yahoo! Messenger jest programem komputerowym podobnym do naszego Gadu Gadu, czyli jest najzwyklejszym komunikatorem internetowym. Yahoo! Messenger jest bardzo popularny poza granicami naszego terytorium jednak w samej Polsce korzysta z niego niewielu użytkowników, dlatego jeśli szukasz komunikatora przez, który chciałbyś rozmawiać z znajomymi to powinieneś szukać dalej.
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows XP/Vista
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/2000/XP/Vista
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP/2003
Windows Live Messenger to jak sama nazwa wskazuje produkt Microsoftu, który działa jako komunikator internetowy. W porównaniu do innych znanych komunikatorów internetowych takich jak na przykład program Gadu Gadu to Windows Live Messenger nie wprowadza nic nowego. Liczba osób z niego korzystających też nie jest zbyt duża, co czyni ten program dość mało użytecznym.