CubeDesktop - Prosta aplikacja, posiadająca tylko jedno przeznaczenie, działająca tylko na Windows XP. CubeDesktop służy do zrobienia pulpitu ?sześciennego?, czyli takiej kostki. Na każdej ścianie kostki mamy możliwość dania innej tapety, a także skonfigurowania osobnych skrótów klawiszowych.
Google Desktop to program, który umożliwia błyskawiczne wyszukiwanie dowolnego pliku lub dokumentu na dysku twardym komputera. Google Desktop buduje bazę wszystkich plików i dokumentów dzięki czemu wyszukiwanie wygląda podobnie jak w przeglądarce internetowej, natychmiast otrzymujemy wyniki wyszukiwania.
TopDesk - program przypomina nieco programu z systemu Linux, a mowa tutaj o program Compiz oraz Beryl. Sam program umożliwia przeskakiwanie między okienkami
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows XP/2000/Vista
Desktop Earth to aplikacja zużywająca niedużą ilość pamięci RAM, a w zamian wyświetlająca na naszym pulpicie obraz naszej planety wraz z zmianami pogodowymi oraz oświetleniem miast. Program ten potrafi niesamowicie upiększyć nasz pulpit i to umieszczając na nim coś pożytecznego, a nie całkowicie bezużyteczne grafiki.
Double Desktop to program, który stworzy na naszym komputerze drugi pulpit i umożliwi nam błyskawiczne przełączanie się pomiędzy dwoma pulpitami za pomocą pojedynczego kliknięcia myszka. Program ten jest przydatny gdy często pracujemy na wielu otwartych oknach lub chcemy mieć możliwość szybkiego ukrycia tego co robimy na komputerze.
EarthView jest aplikacją, która przeznaczona jest głównie dla entuzjastów zdjęć naszej planety z kosmosu, chociaż może być także miłym dodatkiem dla osób pragnących urozmaicić wygląd swojego pulpitu