Jak natomiast wygląda kwestia prawna. Piractwo komputerowe jest powszechne. W dzisiejszych czasach nie fiest jakąś trudnością pójść na pierwszy lepszy bazar i zakupić grę która dopiero co wyszła na rynek, w foliowym opakowaniu, czasem niby spolszczona ale z lektorem jakoś dziwnie mówiącym jak sąsiedni z naszej wschodniej granicy, a wszystko to już za 20 zł. Jednak czy jest to dobry zakup ? Ceny oprogramowania są różne, tak samo jak i różne są same programy komputerowe, różny jest czas ich wykonania i włożony wkład pracy, technologie użyte przy stworzeniu danego programu, różny zespół ludzi, różny nakład pieniężny i tak dalej. Dlatego też nie można wrzucać wszystkich programów do jednego worka.
Kategoria: Komunikatory internetowe
System: MS Windows 2000/XP/Vista
Wielkość: 1 495 kB
Licencja: bezpłatna (freeware)
Pobierano 753 razy
Wersja Archiwalna + pozostałe wersje programu
Miranda IM
Aplikacja jest jednym z najbardziej znanych i lubianych programów do
komunikacji poprzez internet
Jest to bardzo popularny komunikator internetowy, głównie używany przez osoby z poza strefy Windowsa. Opiera się on na oskryptowanie Jabbera, dzięki czemu można się poprzez niego komunikować także z osobami używającymi odmienne komunikatory jak Tlen czy Gadu-Gadu.
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/2000/XP/Vista/7
Stefan - jest to jeden z polskich komunikatorów internetowych. Posiada możliwość dodawania, usuwanie, blokowania kontaktów. Również możemy dawać w nim opisy. Jednak to tylko część możliwości tego programu.
Konnekt to komunikator internetowy o niesamowitych możliwościach. Jego ogromne możliwości są spowodowane mnóstwem wtyczek do niego oraz możliwością tworzenia samodzielnych. Niestety mimo iż powstają nowe wtyczki do komunikatora to sam program nie jest już rozwijany, co praktycznie go całkowicie skreśla.
Windows Live Messenger to jak sama nazwa wskazuje produkt Microsoftu, który działa jako komunikator internetowy. W porównaniu do innych znanych komunikatorów internetowych takich jak na przykład program Gadu Gadu to Windows Live Messenger nie wprowadza nic nowego. Liczba osób z niego korzystających też nie jest zbyt duża, co czyni ten program dość mało użytecznym.
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/2000/XP/Vista