Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows 95/98/Me/2000/XP
Flash stał się bardzo popularnym formatem w internecie. Wszystkie najpopularniejsze przeglądarki internetowe potrafią go odtworzyć bez najmniejszych problemów. Problem pojawia się gdy chcemy ściągnąć pliki zapisane w flashu i następnie odtworzyć na dysku komputera. Taką czynność właśnie umożliwi nam FLVPlayer.
CrystalPlayer Professional - Możemy nie tylko oglądać filmy, ale wyświetlać napisy i co ciekawe robić zrzuty ekranu z danego momentu w filmie. Dodatkowo CrystalPlayer posiada zbiór filtrów Wideo i Audio, własny dekoder MPEG4, Crystal AC3 multichannel audio decoder i Crystal MPEG1/2 video decoder.
Najlepsza i najbardziej popularna przeglądarka plików MP3, biblioteka muzyczna, jak i odtwarzacz muzyczny, z wieloma istotnymi funkcjami dla odtwarzania muzyki z komputera.
foobar2000 to program autorstwa programisty, który współtworzył Winampa. Oczywiście program ten również służy do odtwarzania plików muzycznych. Niestety program nie może się równać z bardzo popularnym Winampem, choć jego możliwości są podobne, a nawet lepsze to interfejs graficzny jest o wiele gorszy i program nie jest reklamowany.
Aplikacja idealna do odtwarzania filmów, mało tego, filmy te mogą być z napisami. Odtworzy wszystkie popularniejsze formaty wideo.
QuickTime jest programem dzięki któremu możemy odtworzyć pliki wideo i muzyczne, nawet te w dość nietypowych formatach. Jest to jednak także bardzo dobry program do katalogowania plików muzycznych.