Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP/Vista/7
SMPlayer to odtwarzacz plików multimedialnych oparty na bardzo popularnym Mplayer. Program ten zasługuje na uznanie z powodu możliwości odtworzenia prawie wszystkich najpopularniejszych programów audio i wideo bez potrzeby instalacji dodatkowych kodeków. Jest to wyjątkowo ważne dla początkujących użytkowników, którzy nie wiedzą jak zainstalować dodatkowe kodeki.
QuickTime jest programem dzięki któremu możemy odtworzyć pliki wideo i muzyczne, nawet te w dość nietypowych formatach. Jest to jednak także bardzo dobry program do katalogowania plików muzycznych.
FLV Player jest przeznaczony dla osób, które ściągają filmiki, które są zamieszczane na stronach internetowych. FLV Player umożliwia odtwarzanie filmów w formacie .flv bez użycia przeglądarki internetowej. Mimo iż program ten posiada wyjątkowo skąpe możliwości to czasami jest wyjątkowo przydatny, dlatego warto się w niego zaopatrzyć.
iTunes to aplikacja, która umożliwia korzystanie z zasobów sklepu internetowego iTunes MusicStore. W opisywanej aplikacji, możemy nie tylko pobierać wybrane piosenki, ale także je odtwarzać, albo nagrywać na płyty CD. Bardzo przydatną opcją jest także możliwość dzielenia się zasobami z naszymi przyjaciółmi.
SubEdit-Player - jeden z wielu niewielkich programów, a potrafiących sporo? Aplikacja pozwala na tworzenie nowych napisów do filmu, a także edytowanie już istniejących. Bardzo prosty w obsłudze.
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows 95/98/Me/2000/XP